تماس با ما
Amanda Cho

شماره تلفن : +86 15982044032

WhatsApp : +8615982044032

چه نقشی در زمینه رانندگی خودمختار دارد؟

April 9, 2020

یک ماشین نیاز به تحقق رانندگی خودکار دارد ، نکته مهم این است که بتواند هوشمندانه از موانع دوری کند ، اطلاعاتی در مورد اندازه ، شکل و محل موانع جمع آوری کند تا از الگوریتم برای برنامه ریزی ایمن ترین مسیر استفاده شود. یک وسیله نقلیه خود رانندگی برای همکاری نزدیک با واحد پردازش مرکزی نیاز به بسیاری از واحد های اندازه گیری استقرا دارد. از جمله آنها ، تجهیزات راداری ، لید ، دوربین و واحد اندازه گیری اینرسی چندین مؤلفه ضروری هستند که از بین آنها عمدتا نقش تشخیص دقیق ایفا می کند.

Lidar یک سیستم تشخیص ادراک خودرو است که چشم وسایل نقلیه خود رانندگی ، قادر به جمع آوری اطلاعات محیطی و شناسایی اشیاء و شرایط خطرناک است. ترکیبی از زیر سیستم های مختلف مانند رادار موج و میلی متر موج ، واحد اندازه گیری اینرسی ، دوربین و سنسور اولتراسونیک یک چارچوب اساسی برای تحقق موفقیت آمیز رانندگی خودمختار و یک سیستم کمک پیشرفته پیشرفته پیشرفته راننده ایجاد کرده است.

Lidar یک دستگاه اندازه گیری فعال است که از یک پرتوی لیزر برای شناسایی موقعیت مکانی هدف استفاده می کند. طبق اصل تشخیص ، lidar به لیدهای تک خطی (دو بعدی) و چند خطی (سه بعدی) تقسیم می شود. رادار تک خطی لیزر با ارسال یک خط اسکن لیزری ، منطقه را اسکن می کند و رادار چند لایه لیزر با ارسال دو یا چند خط اسکن لیزر ، منطقه را اسکن می کند. چند خطی می تواند فاصله مکانی و آزمایشی هدف را تشخیص دهد ، و می تواند مدل محیط سه بعدی را از طریق ابر نقطه توصیف کند ، و شرح مفصلی از هدف شناسایی شده ارائه می دهد. گزارش شده است که اجرای چند خط عمدتا شامل 4 خط ، 8 خط ، 16 خط ، 32 خط و 64 خط است. هرچه پرتوهای بیشتری توسط لید پخش شود ، ابرها در هر ثانیه بیشتر جمع می شوند و هزینه بیشتر است. به عنوان مثال ، قیمت لید 64-خط برای برخی از تولید کنندگان لید 17.5 برابر قیمت لید 16 خط است. لیدار سه نسل از محصولات از جمله نسل اول اسکن مکانیکی نسل ، نسل دوم هیبرید حالت جامد هیبرید و نسل سوم خالص حالت جامد خالص را توسعه داده است. نسل سوم لیدرهای حالت جامد خالص می تواند هزینه لید را تا حد زیادی کاهش دهد و کاربرد لید را در وسایل نقلیه خودمختار محبوب کند.

Lidar به طور کلی از چهار بخش تشکیل شده است: انتشار لیزر ، دریافت لیزر ، سیستم پردازش اطلاعات و سیستم اسکن. در مقایسه با رادار موج میلی متر ، لیدر دقت تشخیص بالاتری دارد اما در شرایط هواشناسی شرایط سخت تری دارد. استفاده از لیدر در وسایل نقلیه الزامات سختگیرانه را بر روی اجزای سیستم لیدر مانند ردیاب و لیزر بویژه مقاومت در برابر حرارت و قابلیت اطمینان در طول چرخه عمر خودرو قرار می دهد.